Hlavní menu

Přihlášení do systémuRalsko 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel RP   
Pondělí, 18 Září 2017 21:59

            CVIČENÍ  IZS LK  -  RALSKO  - 15.9. - 17 .9.2017
 
 Tak jsme se po 5-ti letech opět podívali do Ralska, kde proběhlo velké cvičení IZS LK. Cvičení proběhlo od pátku 15. do neděle 17. září 2017. Před odjezdem proběhla "řádná příprava" a tak v pátek v poledne nic nebránilo tomu, vyrazit směr Ralsko. Tentokrát předpověď neslibovala slušné počasí. Nakonec se to však ještě dalo vydržet. Přijeli jsme před 16 hodinou a "zabrali" své místečko. První akce přišla na řadu po 21. hodině a to jsme pomáhali při vynášení poraněných osob. Následovalo vyhledávání ztracených osob v lese. Tato akce byla na pořadu dne okolo půlnoci a trvala do půl páté ráno. Hledali se čtyři osoby, ale to jsme nevěděli, kolik jich bude. Akce nedopadla zrovna nejlépe, objevili jsme pouze dva pohřešované. Ráno jsme si pospali asi dvě hodinky a budíček nám "zajistila" nastartovaná elektrocentrála sousedního SDH (měla dvoutaktní motor!!!). Po naší prosbě jí na hodinku ještě vypnuli. V sobotu nám byl jeden nácvik zrušen, ale byl nahrazen jiným. Odpoledne jsme odjeli s několika dalšími jednotkami na nácvik plnění vaku vodou, zavěšeného pod helikoptérou. Následovala ukázka záchrany tonoucího pomocí vodní a letecké záchranné služby. V neděli během dopoledne jsme zabalili všechny věci a vydali se na cestu domů. 
 
                                                                                                           
                                                                                                                  RP
 
foto: ZDE