"Sejkorové posezení" PDF Tisk Email
Napsal uživatel Roman
Úterý, 04 Srpen 2009 18:35

Sobotní "sejkorové posezení" u sokolovny

Sobota 1.8.2009 se nesla ve znamení krásného slunečného dne.Na tento den jsme naplánovali "sejkorové posezení" u sokolovny ve Vlastiboři.V pátek Jarda nachystal menší hromadu brambor a v sobotu dopoledne na ně nastoupila skupina "škrabaček".Po obědě se brambory nastrouhaly a s pomocí dalších ingrediencí(např.česnek,sůl,směs koření apod.) se vytvořila "hmota",ze které se následně  vytvářely znamenité sejkory.Hosté,kteří se dostavili k sokolovně, si je nemohli vynachválit,jen jsme se malinko přecenili a brambor bylo oloupeno trochu více,než jsme počítali a tak jsme je mohli vyvážet i k "přespolním".Menší problém nastal kolem 20 hod.,neboť došlo točené a my museli vyrazit na zteč do sousední hospody,kde nám ochotně prodali soudek.Za to jim patří náš dík.Ovšem ani ten neodolal a nakonec jsme "ztrestali" i "basičku lahvového".Nebylo divu,neboť ač tomu moc nikdo nevěřil,sešlo se nás tam přes 50 "domorodců". A v takovém parnu,jaké v sobotu panovalo(v neděli bylo ještě větší),tento zlatavý mok opravdu příjde k chuti.Jinak akce proběhla v klidu a všichni se těšíme,že si podobnou brzy zopakujeme..............

.........ještě musím ná závěr podotknout,že někteří účastníci,jimž bylo opravdu vedro i v ranních   hodinách, osvěžili svá těla v  prochladlých vodách naší hasičské nádrže..........

RP